Garážová vrata

Garážová vrata vyrábíme z polyuretanových panelů síly 40 – 80 mm, nejčastěji 60 mm. Vrata jsou vyrobeny s materiálů používaných v chladírenství a proto mají vynikající izolační vlastnosti 0,7 w/M2k pří tl. panelů 60 mm, může být i lepší dle tloušťky použitého panelu. Povrch polyuretanových panelů je žárově pozinkovaný plech, standardně v bílé barvě, nebo je možný nástřik v barvě RAL a nebo polepením pvc folie s jakýmkoliv dekorem.

Polyuretanová izolace je nejkvalitnější běžně dostupná izolace. Vrata s polyuretanových panelů nemají v ploše žádné tepelné mosty a mají standardně o 50% větší tloušťku než vrata běžná sekční, ale několikátí násobně lepší tepelné vlastnosti. Rozdíl tepelné prostupnosti dokládají fotografie z infrakamery, kde jsou vyobrazeny tepelné ztráty zateplených vrat a běžných sekčních.

Vrata jsou v nerezovém rámu a tím získávají velkou pevnost a téměř neomezenou životnost. Vrata jsou zatěsněny tří-praporkovým těsněním z PVC, které zabezpečuje vysoce kvalitní utěsnění. Tyto vrata jsou jediné na trhu s neprodyšným těsněním a proto je z počátku užívání potřeba nastříkat silikonovým olejem kvůli lepšímu otevírání. Panty jsou nerezové, a proto nepotřebují žádnou údržbu. Kování montujeme dle přání zákazníka od standardního až po bezpečnostní. Spodní aretace na křídle bez zámku je zapouštěna do podlahy a horní do překladu.

Zárubně mohou být původní nebo nová dle požadavku: kovové s nátěrem, žárově pozinkované, nebo nerezová. Křídla mohou být stejná nebo asymetrická v různém poměru a také se zabudovanými dveřmi.

Dveře vyrábíme na míru dle požadavků zákazníka s možností připojení automatického pohonu. Je možná doprava přepravní službou a samozřejmě i montáž těchto vrat.

Vrata mají nadstandardní izolační vlastnosti, a proto jsou obzvlášť vhodné do garáží v domě. Izolovaná vrata zvýší cenu nemovitosti při případném prodeji (energetický štítek budovy) a rozhodujete na několik příštích desetiletí. Konstrukce vychází z chladírenských dveří. Zateplená vrata zajišťují úsporu energie na vytápění, takže investice do nich se vzhledem k neustále se zvyšujícím se cenám energií vrátí.